Rain Makers Forum
Daca nu te inregistrezi sau daca nu te loghezi nu o sa poti posta mesaje. Inregistreaza-te.

Join the forum, it's quick and easy

Rain Makers Forum
Daca nu te inregistrezi sau daca nu te loghezi nu o sa poti posta mesaje. Inregistreaza-te.
Rain Makers Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa facem o poveste

+2
Pixie
Gainatozaur
6 posters

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Sa facem o poveste Empty Sa facem o poveste

Post  Gainatozaur Wed Sep 21, 2011 6:16 am

Acest joc consta in scrierea a unor cuvinte care pot urma dupa cele 3 din postul anterior, astfel incat sa ne iasa o poveste.

Incep eu.

A fost odata ...
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Pixie Wed Sep 21, 2011 6:23 am

A fost odata Mickey Mouse...


Last edited by Pixie on Wed Sep 21, 2011 6:24 am; edited 1 time in total
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Gainatozaur Wed Sep 21, 2011 6:24 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici ...
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Pixie Wed Sep 21, 2011 6:26 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte...
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Gainatozaur Wed Sep 21, 2011 6:55 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei ....
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Wed Sep 21, 2011 6:58 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar ...
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Gainatozaur Wed Sep 21, 2011 6:59 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci ....
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Wed Sep 21, 2011 7:02 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa ....
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Gainatozaur Wed Sep 21, 2011 7:02 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru ....
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Wed Sep 21, 2011 7:08 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey .....
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Gainatozaur Wed Sep 21, 2011 7:11 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. ...
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Wed Sep 21, 2011 7:13 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa ...
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Razvi Wed Sep 21, 2011 8:26 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna.

Razvi
n00b
n00b

Posts : 1
Join date : 2011-09-21

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Wed Sep 21, 2011 10:14 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un ...
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Pixie Wed Sep 21, 2011 11:15 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac i-a prins si i-a a venit si a inceput sa traga din punga.
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Wed Sep 21, 2011 12:11 pm

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac i-a prins si i-a a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: ...
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Pixie Wed Sep 21, 2011 1:16 pm

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?...

(PS: WooHoo, avem 2 pagini scrise pe topicul asta )
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty continuare

Post  Dirk Diggler Thu Sep 22, 2011 2:51 am

Pixie wrote:A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?
La care puriceii raspund:



Dirk Diggler
n00b
n00b

Posts : 3
Join date : 2011-09-22

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Pixie Thu Sep 22, 2011 5:06 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?
La care puriceii raspund: Mah nene, piureul de masline nu e bun pentru creier, mai bine trage vopsea.
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  K_1_d Thu Sep 22, 2011 5:11 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?
La care puriceii raspund: Mah nene, piureul de masline nu e bun pentru creier, mai bine trage vopsea dar nu orice fel de vopsea ci KOBER...
K_1_d
K_1_d
Admin

Posts : 19
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : undeva intr-un colt de lume ce crezi ca fac ?? STAU CA BUTU LA PANDA >:)

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Pixie Thu Sep 22, 2011 5:14 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?
La care puriceii raspund: Mah nene, piureul de masline nu e bun pentru creier, mai bine trage vopsea dar nu orice fel de vopsea ci KOBER, atunci aurolacul a zis: Mai bine incep sa zbor, isi scoate un joint cat un brat si il fumeaza dintr-un singur shluc, atunci...
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Thu Sep 22, 2011 10:44 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?
La care puriceii raspund: Mah nene, piureul de masline nu e bun pentru creier, mai bine trage vopsea dar nu orice fel de vopsea ci KOBER, atunci aurolacul a zis: Mai bine incep sa zbor, isi scoate un joint cat un brat si il fumeaza dintr-un singur shluc, atunci aurolacul se inalta in ceruri.In timp ce zbura se intalneste cu o bunica.O intreaba: ce faci mamaie? es i-a raspuns :redbull iti da aripi! atunci aurolacul...
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Pixie Sat Sep 24, 2011 7:29 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?
La care puriceii raspund: Mah nene, piureul de masline nu e bun pentru creier, mai bine trage vopsea dar nu orice fel de vopsea ci KOBER, atunci aurolacul a zis: Mai bine incep sa zbor, isi scoate un joint cat un brat si il fumeaza dintr-un singur shluc, atunci aurolacul se inalta in ceruri.In timp ce zbura se intalneste cu o bunica.O intreaba: ce faci mamaie? es i-a raspuns :redbull iti da aripi! atunci aurolacul i-a luat redbullul bunicii, l-a gustat, si efectul jointului s-a oprit, si a cazut ca prostu pe pamant, langa mickey mouse si puricii.
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Gainatozaur Mon Sep 26, 2011 3:33 am

A fost odata Mickey Mouse care avea trei purici care-l mancau in zori de noapte. Ca sa scape de ei a facut un duş, dar puricii aveau costume de scafandru. Atunci el s-a gandit sa mearga atunci la psihiatru. Pentru ca Mickey avea puricii pe spate, psihiatrul l-a sfatuit sa poatre un corset, ca sa sfarame puricii ^^ atunci Mickey a inceput sa planga pentru ca nu vroia sa isi sfarme puricii de spate. El s-a imprietenit cu ei, asa ca au decis sa danseze rumba impreuna. Au dansat sin zori de noapte pana dimineata tarziun, dupa care brusc un aurolac a venit si a inceput sa traga din punga. Atunci puriceii l-au intrebat pe aurolac: -ce tragi vere? el i-a raspuns: Piure de masline, vreti si voi?
La care puriceii raspund: Mah nene, piureul de masline nu e bun pentru creier, mai bine trage vopsea dar nu orice fel de vopsea ci KOBER, atunci aurolacul a zis: Mai bine incep sa zbor, isi scoate un joint cat un brat si il fumeaza dintr-un singur shluc, atunci aurolacul se inalta in ceruri.In timp ce zbura se intalneste cu o bunica.O intreaba: ce faci mamaie? es i-a raspuns :redbull iti da aripi! atunci aurolacul i-a luat redbullul bunicii, l-a gustat, si efectul jointului s-a oprit, si a cazut ca prostu pe pamant, langa mickey mouse si puricii. Puricii au murit, iar Micky a scapat de ei. Si-am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea asa.





Incepeti alta voi.
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  MosCraciun Mon Sep 26, 2011 4:05 am

A fost o data ca nici o data un cal pe nume Malvin. El...
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Sa facem o poveste Empty Re: Sa facem o poveste

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum