Rain Makers Forum
Daca nu te inregistrezi sau daca nu te loghezi nu o sa poti posta mesaje. Inregistreaza-te.

Join the forum, it's quick and easy

Rain Makers Forum
Daca nu te inregistrezi sau daca nu te loghezi nu o sa poti posta mesaje. Inregistreaza-te.
Rain Makers Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glumite :)

3 posters

Go down

Glumite :) Empty Glumite :)

Post  Pixie Fri Jun 17, 2011 7:15 am

Semnele de la tastatura s-au gandit sa dea o petrecere, dar nu voiau sa-l invite pe punct. Punctul îsi ia inima în dinti si pleaca la petrecere. La poarta, bodygarzi escape ?i delete:
- Cine esti tu?
- Eu sunt steluta, dar m-am dat cu gel...


O fata de 14 ani le marturiseste parintilor ca nu i-a mai venit ciclul. Parintii nervosi, lacrimand, disperati o intreaba care a fost porcul care a putut face asa ceva?
Ea ia telefonul, vorbeste, inchide. Intr-o jumate de ora apare in fata casei un Ferrari ultimul tip, nou nout. Coboara un tip mai in varsta, cu parul alb pe alocuri, imbracat intr-un costum scump si elegant, pantofi asemenea. Intra in casa, o ia hotarat inspre camera de zi si se aseaza intre fata si parinti.
- Buna dimineata. Mi-a povestit fiica dumneavoastra ce s-a intamplat. Din motive familiale nu pot sa o iau de nevasta dar am o oferta pentru dumneavoastra. In cazul in care copilul nascut va fi fata primeste de la mine 3 magazine, doua apartamente, o vila pe malul marii si 500.000 dolari anual. Daca va fi baiat ii dau 2 fabrici si tot 500.000 anual. In cazul in care vor fi gemeni, cate o fabrica si 250.000 dolari de cap anual. In cazul in care fata dumneavoastra pierde sarcina........
Aici, tatal profitand de pauza:
- I-o mai tragi odata!

Definitii noi in DEX

INFOCARE = transformare in foca
GHINIOANE = varianta moldoveneasca pentru ardelenescul "Bine, Ioane"
IMPRASTIERE = rezultatul procesului prin care betivii se fac prastie
BIZAR=zar dublu
MACEL= mac mic
MICROSCOP= scop marunt
INVIORAT = Prevazut cu vioara
LESINA = pe unde merge "le tren"
MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri
RATEU = pateu din carne de ratza
SCARABEU = cetatean ce locuieste la bloc, la scara B; din aceeasi familie de cuvinte se cunosc scaraceu si scaradeu.
TRACTOR = actor cu mult trac
TUTUN = a-a-arma de-de-de a-a-artilerie
TZURTZUR = Sunetul soneriei, iarna
BATALION = fratele mai mic al plutonierului Batal Gheorghe
PRUDENT = pasta de dinti cu extras de prune
MONOLOG = olog de un picior
BIOLOG = olog de ambele piciore
SEXOLOG = olog de 6 picioare (de ex. miriapod sexolog)
MANIPULARE = manevrarea penisului cu ajutorul mainilor
ATATAT = fara sani
AMANAT = fara maini
INCHINARE = transport catre China
INVINUIRE = procesul de fermentare a mustului

Pai...... era un baiat timid care avea bani, prieteni, stia cum sa se distreze iesea in fiecare seara in club discoteca in cautarea fetei potrivite. Pana intr-o seara cand langa masa lui dansa o fata "Beton" , cum a vazut-o si-a spus asta este a mea e perfecta pt. mine trebuie sa actionez pana nu e prea tarziu si o pierd. Timid fiind nu a scos nici un cuvand au trecut 1 , 2 , 3 , 4 ore si el nimic.
Fata se duce la toaleta si el spune ca acum e momentul perfect daca nici acum nu se baga in seama o pierde. se duce el la baie si o asteapta pe fata sa iasa de la toaleta , intre timp gandindu-se la ce sa ii spuna ca sa o cucereasca. asteapt 5 , 10 min si iese fata de la baie.
Cand o vede se blocheaza si isi pierde ideile si o intreaba :
-"Te-ai cacat frumoaso?" Very Happy Very Happy


Last edited by Pixie on Tue Sep 20, 2011 8:55 am; edited 1 time in total
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Glumite :) Empty Re: Glumite :)

Post  MosCraciun Mon Sep 19, 2011 10:39 pm

Vulpea îşi fuma ţigara de marijuana. Pe lângă ea trece iepurele, care făcea jogging:
- Vulpeo, nu mai te droga că drogul o sa te ducă la moarte. Hai mai bine cu mine să alergăm.
Vulpea, convinsă, se alătură iepurelui să alerge împreună. După 10 minute de alergat, ei dau peste lup, care tocmai se pregătea să tragă pe nas porţia zilnică de cocaină.
- Lupule, toată ziua te droghezi. Hai mai bine cu noi să facem jogging împreună, să fim sănătoşi
Lupul se alătură celor doi, şi peste un sfert de oră de alergat, dau peste urs, care îşi pregătea seringa cu heroină.
- Ursule, toată ziua îţi injectezi heroină!. Hai mai bine cu noi, să facem jogging împreună.
- Bă mă laşi?! De fiecare dată când iepurele ia ecstasy alergăm de nebuni prin pădure.







Curajul înseamnă să te întorci acasă la miezul nopţii, să-ţi vezi nevasta aşteptându-te cu un măturoi în mână şi să o întrebi:
- “Încă mai faci curat sau tocmai te pregăteai să decolezi?!”
Tupeul înseamnă să te întorci acasă la miezul nopţii, învăluit într-un nor de parfum de femeie, cu urme de ruj pe haine, să-ti vezi nevasta aşteptându-te cu un măturoi în mână şi să-i spui:
- “Nu te enerva, tu urmezi!”






- Care-i diferenţa dintre un ungur şi un cerb loviţi de o maşina într-o pădure din Ardeal?
- În faţa căprioarei se observă urme de frână.






Bulă se întoarce acasă foarte trist, după ce plecase să ceară mâna prietenei sale. Văzându-l supărat, tatăl sau îl întreabă:
- Ce s-a întâmplat Bulişor, te-a refuzat?
- Da… Mi-a tras şi o palmă!
- Cum aşa? Nu i-ai spus cum te-am învăţat eu? “Draga mea, timpul se opreşte în loc pentru mine când privesc în ochii tăi!”
- Ah! Deci nu era “Ai o faţă de mi se opreşte ceasul!”
MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Glumite :) Empty Re: Glumite :)

Post  Pixie Tue Sep 20, 2011 8:22 am

Itic si Strul se prezinta in fasa rabinului. Itic ii spune:
- Rabbi, am o disputa cu Strul. Lamureste-ne. Spune-mi, negru e culoare?
Se uita rabinul in Talmud si ii spune:
- E culoare. In Talmud scrie ca trebuie sa te imbraci in negru cand moare cineva.
- Dar albul e culoare?
- Da, in Talmud zice ca mireasa se imbraca in alb.
Itic, adresindu-se lui Strul:
- Ai vazut ca televizorul pe care ti l-am vandut era color?

Un evreu merge la macelarie:
- Dati-mi un kg din pestele acela.
- Dar acela nu e peste, e carne de porc.
- Eu nu te-am intrebat cum se numeste pestele acela!

Un copil o intreaba pe bunica ei:
-Bunico, ai avut vreodata un amant?
-Doamne, Dumnezeule !! striga bunica urcand repede in pod, unde descuie un dulap si cade un schelet...


Un angajat intra in biroul sefului, smulge cablul telefonic din perete, ii arunca hartiile pe jos, ii toarna cafeaua pe cap si da sa-l bata. Colegii din birou striga disperati :
- Opreste-te, Fanele, noi am glumit, nu ai castigat la loto!

O familie(tata,mama si copilul)prinde un pestisor de aur,care normal,ca in toate povestile,le va implini 3 dorinte! Copilul:-eu vreau un arici... Tatal:-Mai da-l in pi*da ma-ti de arici! Mama:-Scoateti-l,scoateti-l!
Pixie
Pixie
Roacăr \m/
Roacăr \m/

Posts : 129
Join date : 2011-06-04
Age : 28
Location : Deci nu te-ai uitat inca sub patul lui mami?

Back to top Go down

Glumite :) Empty Re: Glumite :)

Post  Gainatozaur Wed Sep 21, 2011 6:51 am

Merge o "domnişoară" prin cimitir la plimbare şi asta pe la 12 noaptea.
Un tip o vede şi se gândeşte s-o sperie. Se furişează în spatele unei pietre de mormânt şi când tipa dă să trecă pe acolo, el sare în faţa ei şi urlă:
- Eu sunt Dracula şi sug sângele la oameni!
Tipa se uită la el, îl ignoră şi merge mai departe. Relativ surprins de reacţia acesteia, tipul se hotărăşte se reia acţiunea. Se furişează din nou, sare în faţa ei şi urlă:
- Eu sunt Dracula şi sug sângele la oameni!
Ţipă: NIMIC! Merge mai departe. După ce tipul reia acţiunea pentru a treia oară, aceasta se opreşte şi-i răspunde:
- Şi ce dacă, eu sunt curvă şi sug pu*a toată ziua şi de aia nu urlu în gura mare!

Bula si Bulangioaica erau casatoriti de 25 ani. Intr-o vineri, Bula vede sub pat o valiza.
- Ce e cu valiza asta?
Se rosi Bulangioaica un pic si zise:
- Dragule, trebuie sa-ti marturisesc ceva. Deschide valiza. Deschide Bula valiza si inauntru erau: trei cartofi si 50.000 de dolari.
- Ce e, fa, cu cartofii astia?
- Dragule, de-a lungul casniciei noastre, de cate ori te-am inselat... am pus un cartof in valiza.
- E, lasa ca nu-i asa rau. Dar ce e cu cei 50.000 de dolari?
- Pai, de cate ori am adunat un kil, l-am vandut.
Gainatozaur
Gainatozaur
Sergeant major of the army
Sergeant major of the army

Posts : 32
Join date : 2011-06-06

Back to top Go down

Glumite :) Empty Re: Glumite :)

Post  MosCraciun Wed Sep 21, 2011 10:44 am

Un motan se plimba pe camp. O vaca il intreaba:
-Asa mic si deja ti-a crescut mustata ?
-Si tu asa mare si tot fara sutien?


------------------------------------

Erau doi homosexuali la strand. Intra primul in apa, iar al doilea il intreaba:
-Cum e apa?
-Ca pu*a!....
-Atunci sar cu cur*'!


------------------------------------

Cand m-am nascut aveam doua variante : sa fiu baiat sau fetiţă.
Am ales-o pe prima pentru ca am preferat sa termin de supt dupa 1 an decat sa ma apuc de la 14.

MosCraciun
MosCraciun
Brigadier General
Brigadier General

Posts : 106
Join date : 2011-06-06
Age : 28
Location : In umbra ta ^^

http://www.www.ro

Back to top Go down

Glumite :) Empty Re: Glumite :)

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum